Notice: Undefined variable: headers in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 26

Notice: Undefined variable: errorNumber in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 33

Expression #1 of ORDER BY clause is not in SELECT list, references column 'euro26.web_article.d_date' which is not in SELECT list; this is incompatible with DISTINCT

The query was:SELECT DISTINCT YEAR(d_date) as aasta FROM web_article WHERE d_status = '0' and lang = 'est' ORDER BY d_date desc

Artiklid - Euro 26

Artiklid /

23.05.2011

Elevil kollektsionäär keskkonnateemalisel seminaril Toulous’is

2011. aasta kevadel osalesin koos kahe väga toreda eesti noorega Prantsusmaal Toulouse’is üritusel ‘Youth Pride'. Seminari teemadeks olid keskkond, kultuur, võitlus diskriminatsiooniga, kommunikatsioon ja tööhõive Euroopas. Kuigi suure osa ajast veetsime klassiruumides eelnimetatud teemadel arutades, jäi aega ka ilusat linna avastada ja prantslastele kohaselt igapäevaselt veini juua.

Enne minekut jälgisime hoolega ilmateadet, lootsime ju reisi näol saada sooja ja mõnusa puhkuse igapäevastest toimetustest. Hoolimata lootustest sadas esimestel päevadel vihma ja puhus külm tuul. Nii sai esimeseks töökohaks valitud planeeritud pargi asemel ökoloogia klassiruum.

Päeva alustuseks anti meile ülesanne teha ülevaade oma riigi keskkonnakaitsest ja keskkonnasõbralikest tegevustest. Kõigil ettekanded valmis, rääkisid Prantsusmaa spetsialistid keskkonnakaitse ja kommunikatsiooni teemadel. Seejärel oli aeg osalejate presentatsioonideks. Alustasime oma kodus ettevalmistatud Eesti tutvustuse ja keskkonna mõtetega. Esimesena alustades ei olnud rahvas veel väsinud kuulamisest ja saime palju positiivset tagasisidet. Samuti saime lahti kõigist oma Eesti sümboolikaga Euro müntidest-sentidest, sest kuulajaskonna seas leidus kollektsionäär, kes oli väga elevil faktist, et Eesti on kasutusele võtnud Euro.

Sama päeva õhtul oli meil niiöelda rahvusvaheline õhtu. Kogunesime kultuurimajas, kõigil osalejatel kaasas oma riigi joogid ja maiustused. Saime maitsta ja muljeid vahetada!

Järgmistel päevadel keskendus grupp, kuhu mina sattusin, kõige rohkem võitlusele diskriminatsiooniga. Saime mängida Prantsuse kooliõpilaste tehtud meeste ja naiste vahelise diskriminatsiooniteemalist mängu ning arutada olukorrast diskrimatsiooni teemadel erinevates maades. Viimasel päeval tegime ka põhjaliku kokkuvõtte. Uusi teadmisi sain ka teiste teemade ettekannetest, näiteks ei olnud mul varem aimugi, et päikesepaneelide kasutusaeg on 25-30 aastat.

Ühel päeval külastasime Prantsumaa internaatkooli, kus tunnivälise tegevusena pööratakse palju tähelepanu just meie seminari põhiteemadele. Näiteks sorteeritakse seal prügi ja toidujäätmeid, jäätmetest tehakse farmi tarvis väetist ning osaletakse paljudes teistes põnevates projektides.

Meie tegevus ei jäänud märkamata ka kohalikele võimudele. Nii olime kõik kutsutud Toulouse linnapea vastuvõtule ja korraldajaid innustati üritust taaskorraldama ka järgmisel aastal.

Youth Pridel oli ka üht-teist, mille kallal võiks nuriseda. Näiteks oli peaaegu iga päev natukene meelehärmi tekitanud tegevusetuid ootamisi. Samas jäävad positiivsed mälestused kindlasti peale. Saime uusi teadmisi seminari teemadest, uusi tuttavaid erinevatest Euroopa paikadest, tutvusime ilusa jõgede ja kanalite rohke linnaga ning koju jõudes võis kehal märgata ka Prantsusmaa sooja päikese jumet.

NB! Saab kirjutada teksti

  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 0.0
  • Autor: Tuuli Vahtra

Kommentaarid

Kommentaari sisestamiseks logi sisse