Notice: Undefined variable: headers in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 26

Notice: Undefined variable: errorNumber in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 33

Expression #1 of ORDER BY clause is not in SELECT list, references column 'euro26.web_article.d_date' which is not in SELECT list; this is incompatible with DISTINCT

The query was:SELECT DISTINCT YEAR(d_date) as aasta FROM web_article WHERE d_status = '0' and lang = 'est' ORDER BY d_date desc

Artiklid - Euro 26

Artiklid /

13.05.2011

Ka lähedalt Leedust võib põneva kultuurielamuse saada

 

Leetu minek tuli meie kõigi jaoks väga ootamatult, napilt nädal enne sain sellest teada mina ning kiiresti otsisin veel puudu olevad inimesed, et ikka kindlasti minna saaks. Noortevahetuse teema oli religioon: ootasime huvitavaid arutelusid ja käike erinevatesse kirikutesse ja teistesse pühamutesse. Missugune teema võiks olla veelgi intrigeerivam noortevahetusel, kus on koos inimesed Leedust, Türgist, Eestist ja Rumeeniast- kõik erineva religioosse taustaga või hoopis „uskumatud“, nagu meie grupp.

Päeva kohal olnud, saime aru, et kõik ei ole siiski päris nii nagu loodetud. Meile varem saadetud programmist ei olnud midagi järele jäänud. Tegelikult tundus, et kogu korraldus algaski alles kohapeal. Järgnesid pikad arutelud teemadel, mida järgnevatel päevadel teha võiks. Olles eelnevalt veel paaril noortevahetusel osalenud, tundus mulle, et see peaks juba varem tehtud olema ja praegu peaks juba tehtud töö vilju nautima. Siiski külastasime lõpuks Vilniust ja sealset mošeed- õigemini selle aeda, sest see oli just tol päeval kinni-, sünagoogi ja õigeusukirikut, samuti paari muuseumi.

Tegelikult ei lasknud me aga korralduse lünkadel end segada. Kuigi igale üritusele-ettevõtmisele eelnes umbes tunniajane ootamine, sest kõik polnud lihtsalt veel valmis, veetsime selle uute tuttavatega Leedust, Türgist ja Rumeeniast. Vestlused läksid sujuvalt üle õhtusteks istumisteks laulu ja kitarrimängu saatel ning kestsid varaste hommikutundideni. Rääkisime kõigest- alates muusikast ja meie riikide erinevatest kultuuridest maailmaprobleemideni välja. Ka religioonitemaalised vestlused leidsid aset vabal ajal, sest lubatud programmis neid siiski ei olnud. Kuigi inimesed erinevates riikides on väga erinevad, on nad siiski ka üllatavalt sarnased: ka Rumeenia poistele meeldivad eesti kaardimängud ja Türgi tüdrukutele leedu- ja venekeelne muusika.

Noortevahetuste juures ongi kõige tähtsam seltskond, kui on kas või paar inimest, kellega hea klapp on, on kogu reis kõike väärt. Ka lahkumispäeval valatud rohked pisarad näitasid, et valus oli lahkuda inimestest, kellega nädalaga nii hästi läbi saama hakati. Tegelikult ei ole isegi väga vahet, et noortevahetus peaks kuskil kaugel ja soojal maal aset leidma: ka meile nii lähedal olev Leedu on tegelikult kõvasti huvitavam, kui arvata oskasime. Linn, kus me ööbisime, oli näiteks väga multikultuurne, asetsedes riigi äärealal, olid üle poolte elanikest rahvuselt valgevenelased või hoopis poolakad.

Aga veelkord- seltskond-seltskond-seltskond! Nende inimestega oleks võinud kõikjal toreda nädala veeta, ka ilma igasuguse programmita. Ehk läheb aga kõik nii nagu loodetud, ja näeme neid juba varsti, ehk juba sel suvel, kes teab, kas Eestis või hoopis Rumeenias, maailm on ju tegelikult nii tilluke.

NB! Saab kirjutada teksti

  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 0.0
  • Autor: Eliise

Kommentaarid

Kommentaari sisestamiseks logi sisse