Notice: Undefined variable: headers in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 26

Notice: Undefined variable: errorNumber in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 33

Expression #1 of ORDER BY clause is not in SELECT list, references column 'euro26.web_article.d_date' which is not in SELECT list; this is incompatible with DISTINCT

The query was:SELECT DISTINCT YEAR(d_date) as aasta FROM web_article WHERE d_status = '0' and lang = 'est' ORDER BY d_date desc

Artiklid - Euro 26

Artiklid /

30.09.2011

Maagiline mängude maailm Sloveenias

Mängud olid mitmekülgsed, võimaldasid osalejatel olla loomingulised, nutikad ja isegi veidi hullud. Kõikide mängude järel arutati üheskoos, kuidas oleks võimalik neid mänge kohandada puuetega inimestele (vaegnägemise ja -kuulmise, ratastooli või ülakeha liikumatuse puhul). Koolitusel käis ka vaegnägijast tütarlaps. Ta organiseeris mõned mängud ning rääkis oma koolituse ning elu kogemusest. Ta tõi kaasa prillid, mis imiteerisid piiratud silmanägemist.
Koolitus toimus ilusates Sloveenia mägedes 1500 meetri kõrgusel. Korraldajad saatsid juba alguses täpse info seminari kohta, seega kohapeal oli lihtne orienteeruda. Kuigi Praha - Ljubljana lennukiga jõudsime kohale alles öösel, võeti meid lennujaamas vastu ning viidi autoga sõna otseses mõttes ukseni. Esimesel päeval tutvusime koos organiseerijatega eesoleva nädala plaaniga.
Programm oli tihe, aga kõik toimus vastavalt plaanile. Esimesel päeval mängisime tutvumise mänge, mille eesmärk oli võimalikult kiiresti ja lõbusalt tuttavaks saada. Kuna seminarist võtsid osa noored erinevates riikidest (Rumeenia, Bulgaaria, Leedu, Kreeka, Eesti, Malta, Sloveenia, Holland), siis mõndasid nimesid olid ikka päris raske kohe meede jätta. Koolitus lõpuks olid aga kõik nimed juba täiesti tuttavad.
Projekti tulemuseks on raamat, milles on kirjeldatud erinevaid mänge, mis oleksid kohaldatavad ka puuetega inimeste jaoks. Seega projekt ei olnud ainult just for fun vaid tõi kasu ühiskonnale laiemalt.

Peaaegu igal õhtul esitlesid mõned noored oma riiki ja rahvust. Meie esitluse põhiidee baseerus Kalevi valgel mustikatega šokolaadil .. Rääkisime, et mingis mõttes on Eesti inimene nagu valge šokolaad. Meil siin ei ole väga palju päikest, seega oleme väga valge nahaga aastaringselt, šokolaaditükid tahvlil on samuti kõrvuti kui meie majad, šokolaadi visuaalne pilt meenutab arvuti klaviatuuri, mis on otsene vihje meile kui IT-riigile jpm. Oli tore kuulata ka teiste riikide esitlusi! Proovisime Kreeka oliive, tantsisime Leedu tantse, degusteerisime Bulgaaria veini, Malta koolat jpm.

Koolitusele saatis Euroopa Noortekaart ja antud projekt oli rahastatud Euroopa Noored programmi poolt.

NB! Saab kirjutada teksti

  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 0.0
  • Autor: Ann Muuga, Rannes Pärn, Aleksei Razin

Kommentaarid

Kommentaari sisestamiseks logi sisse