Notice: Undefined variable: headers in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 26

Notice: Undefined variable: errorNumber in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 33

Expression #1 of ORDER BY clause is not in SELECT list, references column 'euro26.web_article.d_date' which is not in SELECT list; this is incompatible with DISTINCT

The query was:SELECT DISTINCT YEAR(d_date) as aasta FROM web_article WHERE d_status = '0' and lang = 'est' ORDER BY d_date desc

Artiklid - Euro 26

Artiklid /

15.05.2011

Õuduspõnevik 'Priest' viitab kahele maailmale

Sageli ollakse siin uhked, et rahvusvahelistes testides ollakse näiliselt targad ja Eesti on täna 42 arenenud riikide nimekirjas number 34. Kinosaal ja filmid Tartus või Tallinnas ei erine saalidest Pariisis või Marseille’s, mistõttu võib oletada, et kinokultuuriks ollakse valmis. Iseasi küsimus on see, kas eestlased filmikultuuri ka omaks võtavad. Ma ei räägi siin filmi- või muusikaarmastusest armastuse pärast. Filmisõber ei tõmba filme internetist vaid läheb kinosaali teistega ja vaatab ostetud filme kodus. Tegin aega parajaks ning vaatasin Tartus filmi ‘Preester. Ei olnud skeptiline või eelarvamustega. Lihtsalt valisin, sest sobitus minu päevakajaga. Veel parem üllatus oli vaadata seda läbi prillide kolmandas dimensioonis (pikkus, laius ja kõrgus). Olin ka varem 3D filmidega kokku puutunud, ‘Preester’ oli aga esimene täispikk D3 õuduspõnevik.

Õuduspõnevik viitab kahele maailmale. Teadaolev ja teadmatu maailm. Teispoolsuses on sageli filmides esindatud tulnukad, müstilised olendid või siis vampiirid. Filmis ‘Preester’ on esindatud vampiirid, kes nagu alati kardavad päevavalgust, on targad ning ülitugevad. Vampiiride teema on huvitanud inimesi juba Vana-Egiptuse 12. dünastiast alates. Kahe paralleelmaailma vahendaja filmis on kirik, keda juhib Jumal,  nii nagu preestrid elavad kinniste kirikumüüride taga, elavad ka linnakodanikud linnamüüride taga teadmatuses.

On inimesed, kes ei usu Jumalasse ja on inimesed, kes ei usu vampiiride maailma. Filmis röövitakse vampiirikarja poolt üks väike tüdruk ning Preester asub otsima oma vennatütart. Filmitegelasteks olevad vampiirid ei erine seekord Lorca Arheoloogiamuuseumi reljeefidel kujutatud piltidest võitlusest inimeste ja vampiiridega. Kuidas olukord laheneb ning kas vampiiridest saadakse jagu? Seda näed filmis. Olen näinud mitmeid erinevaid vampiirifilme ning ükski nest pole ideega teineteist kopeerinud, mistõttu võiks arvata, et iga uus vampiirifilm pakub midagi uut vatajale, olgu see siis nii ebareaalne või reaalne kui ta on, sest on siis keegi näinud mõnda vampiiri? Kes on see vampiir? 

Originaalpealkiri: Priest
Tootmisaasta: USA (2010)
Originaalkeel: inglise

NB! Saab kirjutada teksti

  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 0.0
  • Autor: Alari

Kommentaarid

Kommentaari sisestamiseks logi sisse