Notice: Undefined variable: headers in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 26

Notice: Undefined variable: errorNumber in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 33

Expression #1 of ORDER BY clause is not in SELECT list, references column 'euro26.web_article.d_date' which is not in SELECT list; this is incompatible with DISTINCT

The query was:SELECT DISTINCT YEAR(d_date) as aasta FROM web_article WHERE d_status = '0' and lang = 'est' ORDER BY d_date desc

Artiklid - Euro 26

Artiklid /

19.05.2011

Rumeenia on elamus ja kogemus

Sättisin end üksi hilisõhtul Tallinna bussijaamast teele, et siis umbes 30 tundi hiljem pärast pikki bussi-, lennuki- ja rongisõite lõpuks põhja-Rumeenia mägilinnakese Vatra Dornei rongijaama veereda. Mu päris esimene ettevalmistav kohtumine noortevahetuse jaoks! Korraldajaks oli mulle juba eelmisest noorteprojekti kogemusest tuttav rumeenia neiu, kes mind ja teiste partnerriikide grupijuhte rõõmsalt perroonil ootas ning külalistemajja juhatas.

Eks mul ikka oli väike pabin sees, et kas ma ikka saan hakkama grupijuhina. Olin siis alles 20-aastaseks saanud ja vaid kahel sarnasel üritusel varem osalenud. Mu hirm ning pabin osutusid üsna alusetuteks ning tegelikult oli kõik väga tore ning õhkkond sõbralik. Tähtis oli lihtsalt, et kõik vajalik ettevalmistustöö oleks juba tehtud ning arutelu korraldajate ning teiste grupijuhtidega jääks lisainfo ammutamiseks. et seda hiljem teistele grupiliikmetele adekvaatselt edasi anda. Lisaks toimusid meil omakeski grillipeod ja väikesed väljasõidud, et piirkonna ning kultuuriga tutvuda. Kaks päeva kestnud kohtumine saigi märkamatult läbi. Õnneks ei olnud veel aeg valusaks hüvastijätuks, vaid selle asemel kõlas ootusärev ning rõõmsameelne "varsti näeme!" 

Kolm nädalat hiljem saabusin tagasi Vatra Dornei kaunite mägede vahele ning siis juba 10-11-päevaseks noortevahetuseks koos Rumeenia, Ungari, Poola, Itaalia ning loomulikult Eesti sõpradega. Projekti teema oli ökokunst ning üleüldine taaskasutuse ning prügiga seonduvad probleemid. Igapäevaselt toimusid workshopid, kus erinevad grupid pidid ühendama jõud ning looma materjalidest nagu paber ja plastik midagi uut ning soovitatavalt esteetiliselt nauditavat. Pean tõdema, et see ei läinud alati just korda, kuid sellegipoolest oli lõbu laialt ning naerukilkeid kostis igast lauast. Loomulikult ei puudunud ka seltskondlikud mängud, ettekanded, väljasõidud, hasartitekitav orienteerumismäng mööda linna ning kultuuriõhtud, kus iga riik sai vastavalt oma äranägemise järgi oma kodumaad teistele tutvustada. Spontaansed lahendused ning üllatused käisid asjaga alati kaasas. 

Nagu elus ikka, oli ka seal pisut organisatoorseid probleeme ning liiga suuri auke päevaprogrammis. Kuid ega keegi pole ju sündinud projekte looma ning kuidas sa ikka arened, kui mitte tegutsedes ning üritades. Pealegi, tegu oli ju lõbusa ning informaalse üritusega, kus ei peagi asju nii südamesse võtma. Toredat tegevust leidus ka ilma range päevaplaanita ning tants, laul ja jutuajamised kestsid hiliste tundideni. Keelebarjäärid kadusid ning naeratused ning üksikud äraõpitud itaalia-, ungari, rumeenia-, poola ja eestikeelsed sõnad lõid aluse vankumatule ühtekuuluvustundele.

Noorteprojektilt leitud sõpradega suhtlen siiani ning vaatan ikka ja jälle nostalgiliselt laagris klõpsitud pilte, märkmikusse tehtud kritseldusi ning joonistusi ning muheledes leian end tõdemas - "tahaks ju veel!" 

NB! Saab kirjutada teksti

  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 0.0
  • Autor: Eva-Mai

Kommentaarid

Kommentaari sisestamiseks logi sisse