Notice: Undefined variable: headers in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 26

Notice: Undefined variable: errorNumber in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 33

Expression #1 of ORDER BY clause is not in SELECT list, references column 'euro26.web_article.d_date' which is not in SELECT list; this is incompatible with DISTINCT

The query was:SELECT DISTINCT YEAR(d_date) as aasta FROM web_article WHERE d_status = '0' and lang = 'est' ORDER BY d_date desc

Artiklid - Euro 26

Artiklid /

10.04.2011

Sitsiilia õpetas rahunema

Olles suurema osa oma elust elanud pealinnas ja reisinud Euroopa suurtemates linnades, naudin linnamüra, shoppingut ja muidu kiiret sündmusterohket eluviisi.

Pärast lühikest reisi Basicosse, avastasin kui oluline on osata võtta aeg maha.... olla rahus kaugel kõrgel mägedes, kus tunned, kuidas tuul pehmelt paitab, soojad päikesekiired toovad naeratuse näole, tunned küpsete apelsinide lõhna, süda hakkab laulma ja meel on vaba... Elu muutub äkki nii muretuks. Just selline ongi tõeline siesta Sitsiilias.

Mi scusi, mi scusi... teie pasta kohe-kohe saabub! Õhtusöök pidi kell 20.00 algama, ent kellaosuti peagi jõudmas 21.00-le! Hommikused kokkusaamised, mis ajakava järgi pidid juba 09.30 algama, lükkusid sujuvalt peaaegu, et tunnikese edasi! Punktuaalse ja muidu kohusetundliku eestlase jaoks on see ju kohutavalt absurdne!

Seda sorti “absurd“ kestis meie jaoks vaid päeva – itaallaste rahumeelsus, siirus ja positiivne hoiak nakkab kiirelt ja sulatab ka kõige külmemad südamed. Näha, kuidas nad oskavad tunda rõõmu väikestest asjadest, kuidas nad hindavad seda, mis neid ümbritseb, on imetlusväärne.

Rahvusvahelise noortevahetuse “Inter-dialogue“ eesmärgiks oli valmistada 3 postkaarti – Euroopa minevikust, olevikust ja tulevikust. Selleks, et kaardid valmis saada, olime teinud ka suurt eeltööd juba kodumaal – küsitlenud erinevaid inimesi, kogunud pilte, teinud tehtud tööst kokkuvõtteid ja valmistanud presentantsiooni.

Iga päev eri riik kandis oma töö ette ja lõpuks arutluste, hääletamiste ja sõbralike vaidluste käigus panime kokku kolm kaarti!

Pärast iga hommikusi workshoppe rändasime mööda Sitsiiliat – kohalikud sõidutasid meid oma väikeste autodega, mis oli omaette elamus, sest kiirusega nad tagasi ei hoidnud ja turvavöödest väga ei hoolinud! Võrratu maastik ja loodus panid ahhetama – seda võis silmi pilgutamata lõputult imetlema jääda. Suurt meelehead pakkusid ka magusad apelsinid ja mandariinid, mida saime rõõmuga korjata nii palju kui kõhtu ja tasku mahtus!

Kaunite maastikute, kirikute, villade, kreeka teatri ja muuseumite kõrvalt tooksin välja külastuskäigu farmi, kus nägime, kuidas tehakse käsitsi juustu! Saime kohe ka värsket riccotat põske pista ja mõne juustukera kodumaale kaasa näpata!

Toitudest tooksingi esile erinevaid maitsvaid juuste ja värskeid puuvilju! Loomulikult ei saa pastat ja pizzat mainimata jätta, ent nende igapäevane tarbimine ei pakkunud enam nii suurt maitseelamust, kuigi sellegi poolest on itaalia köök suuri kiidusõnu väärt!

Koos sarkastiliste eestlaste, energiliste hispaanlaste, usinate bulgaarlaste, sõjakate rumeenlaste, naljakate türklaste ja muhedate itaallastega moodustasime ühe suure armsa perekonna!

Kõik said omavahel väga lähedasteks ja lahku minnes nii mõnigi ei suutnud suuri pisaraid tagasi hoida... Kindlasti külastan tulevikus oma sõpru ning Sitsiiliasse tahan veel samuti lõputu arv kordi jõuda! See on koht, kus õpid väikestest asjadest rõõmu tundma ja mõistad, mis on elus tegelikult oluline.

NB! Saab kirjutada teksti

  • Currently 3.5/5 Stars.
  • 0.0
  • Autor: Anita

Kommentaarid

Kommentaari sisestamiseks logi sisse