Notice: Undefined variable: headers in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 26

Notice: Undefined variable: errorNumber in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 33
Tervis - Euro 26

Tervis /

Eakad inimesed soovivad ikka sünnipäevadel, et tervis vastu peaks. Kas Sina suhtud oma tervisesse nii teadlikult, et ei peaks eakana oma tervise pärast muretsema? See, kuidas Sa toitud-liigud-suhtled täna, mõjutab oluliselt seda, kui kaua Su keha ja vaim vastu peavad.

Värskete puu- ja köögiviljade söömise kasulikkus ei ole müüt. Nagu ka see, et suitsetamine on kahjulik. Kui oled otsustanud siiski ebatervislikult käituda (kas või harva), siis peaksid teadma, kuidas see Sind mõjutab. Võid ju küsida, et mida see üks sigaret ikka teeb või klaas õlut? Võib olla ei laasta see Sind täielikult, kuid sageli on üks sigaret alguseks pikale suitsetamise staažile. Halvem on see, kui sigareti asemel proovid huvi pärast mõnda narkootilise toimega tabletti. Sõltuvused on katsumus nii noorele endale kui teda ümbritsevatele inimestele. Olgu selleks siis hasartmängude, interneti, narkootikumide või alkoholi sõltuvus. Alkohoolikute kohta öeldakse ikka, et kord alkohoolik, igavesti alkohoolik. Nii et kergem on mitte alustada, kui pärast pahest loobuda. Pea meeles, et mitte keegi ei otsusta ise sõltlaseks hakata.

Kui füüsilist tervist tuletatakse Sulle kindlasti sageli meelde, siis ära ka enda isiklikku heaolu ja rõõmsat meelt unusta. Mõnel hommikul ärgates võid ju tõesti end väsinuna tunda, kui see aga kordub ja kordub, siis tasub aeg maha võtta ja analüüsida, mille pärast Sa end hommikuti halvasti tunned. Ja kui vaja, siis seda mõne hea sõbraga arutada. Kindlasti ära kapseldu endasse, vaid otsi abi, kui tundub, et elu on Sulle liiga raske koorem kanda.

Vanasõna tõdeb, et terves kehas terve vaim. Ära siis oma keha ega vaimu unarusse jäta!