Notice: Undefined variable: headers in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 26

Notice: Undefined variable: errorNumber in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 33
Töökoha otsimine - Euro 26

Töökoha otsimine /

Esimese töökoha otsimine või töökoha vahetus on loogiline samm iga inimese elus. On vähesed, kes üldse tööle ei lähe või töötavad kogu elu ühes kohas ning ühe ameti peal. Igal juhul seisab enamus inimesi oma elus probleemi ees, kuidas leida uus töökoht.


Tööjõu voolavus tähendab seda, et igal hetkel otsib mõni ettevõte omale uut töötajat. Sinu ülesandeks ongi muretseda selle eest, et oleksid sellest võimalusest teadlik ning ettevõtte saaks infot Sinu kui töösoovija kohta. Lähene asjale mitmekülgselt. Kasuta erinevaid viise ja allikaid tööotsimiseks.Selle läbi annad endale hea võimaluse leida töökoht, millest Sa võib-olla kuulnudki polnud. 

Tööd võib otsida kõikjalt - internetist, ajalehtedest, töömessidelt, poeseinalt, noortekeskusest, suheldes tuttavatega või kontakteeruda otse ettevõttega. 

Tõhusaim ja kiireim viis end vabade töökohtade infoga kursis hoida on interneti tööbörsidel surfimine, sest internetti jõuab töökuulutus kohe, kui firma on otsustanud, et nüüd on neil inimest vaja.  Internetis on töökuulutuste valik laiem kui ükskõik kus mujal. Eri portaalide tööpakkumiste arv kokku võib küündida paari tuhandeni. Sobilikke on loomulikult vaid käputäis ja need on vaja osavalt välja sorteerida: valdkonna, tööpiirkonna või konkreetsete ametikohtade alusel, mis otsijale sobiksid.

Järjepidevalt maksab silma peal hoida ka asutuste kodulehekülgedel, kus vabadest kohtadest teada antakse. Siin on olukord juba lihtsam. Kui sul on teada valdkond, kus soovid töötada, ning silme ees ka mõned eelistatud ettevõtted, siis on lihtsam nende personalivajadusel silma peal hoida. Vahetul kontaktil on see eelis, et võib kiiremini jutule pääseda ning kogu protsess ei võta nii kaua aega kui tavalisel avalikul konkursil. 

Palju tööpakkumisi liigub erialastes listides. Ikka palutakse soovitada kedagi mõnele vabale ametikohale, soovitatakse ise kedagi hakkajat tööle jne. Sellised ringkonnad on eriti usaldusväärsed, mistõttu on ka tagasiside ja positiivse vastuse saamine tõenäolisem.

Tööd võib otsida ka ajalehtedest. Viimasel ajal on juurde tulnud päris mitu tasuta ajalehte, mis vahendavad just nimelt tööpakkumisi. Lisaks kõik muud ajalehed, kus kuulutused ilmuvad. Nii lehekuulutuste kui ka internetiportaalides avaldatud kuulutuste puhul tuleb arvestada, et kandidaate on palju ja töökoha saamise tõenäosus sõltub ka lisanüanssidest.

Otsida võib näiteks ka kaupluste teadetetahvlitelt, ülikoolide-koolide stendidelt, konverentsidelt, messidelt, karjääripäevadelt, teabekeskustest, avatud noortekeskustest, infopunktidest jne.

Avaldatavaid töökuulutusi tuleb kasutada arukalt. Iga töökuulutus on Sinu võimalus, kui Sa reageerid sellele õigesti. Toimi täpselt kuulutuse teksti kohaselt: kas helistad, saadad CV posti või e-maili teel. Üldista oma otsinguid. Kui oled arvutidisainer, siis ära otsi töökuulutustest vaid seda märksõna, vaid vaata kindlasti üle näiteks ka suhtekorraldusfirmade või reklaamifirmade muid pakkumisi. 

Enne intervjuule minekut uuri kindlasti võimalikult palju informatsiooni antud ettevõtte kohta. Seesugune info aitab Sul endale selgusele jõuda ning samas tõstab positiivsena esile Sind tööandja silmis.

Eesti suurimad tööportaalid:

CV Keskus www.cvkeskus.ee

CV-Online www.cv.ee

Hooajatööd:

Tallinna noorte infokeskuse tööportaal taskuraha.net

Portaal Hüppelaud www.hyppelaud.ee