Notice: Undefined variable: headers in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 26

Notice: Undefined variable: errorNumber in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 33
Vabatahtlik tegevus - Euro 26

Vabatahtlik tegevus /

Kas sa oled kunagi vabatahtlik olnud? Tõenäoliselt oled, kuid võibolla Sa ei tea seda. Vabatahtlik töö tähendab lihtsalt kellelegi head tegemist, ilma selle eest tasu saamata. Oluline on, et see toimuks Sinu vabast tahtest. Vahel on vabatahtlik tegevus juhuslik ja ajutine, näiteks kui naabritädi Sind appi palub või kui aitad mõnel emal lapsevankri bussi tõsta. Need näited kirjeldavad tegelikult tavalist teistest hoolivat inimest. Mõnele võivad need näited tunduda iseenesestmõistetavate tegevustena, kuid teistele inimestele ei ole enda kõrval oleva inimese märkamine nii tavaline.

Lisaks eelpool mainitud juhuslikule heasoovlikule vabatahtlikule tegevusele on olemas ka süsteemsem ja teadlikum vabatahtlik töö. Selle käigus teed Sa samuti kellelegi head või midagi paljudele kasulikku, seda teadlikumalt ja üldjuhul ka kindlal ajal. Näiteks on sellised tegevused mõne organisatsiooni tegevuses aktiivne osalemine, lastekodus või vanadekodus abiks käimine, talgutel osalemine, sügiskoristusel või keskkonnareostuse puhastamise aktsioonis osalemine ja paljud teised tegevused. Mõned tegevused nõuavad rohkem aega kui teised, kuid kõigi puhul on tulemus millegi või kellegi aitamine.

Vabatahtlik töö on üks töötamise liike, mille käigus omandad nii elukogemust kui noortele vajalikku töökogemust, uusi teadmisi, kohtud uute ja aktiivsete inimestega ning enamasti saad kustumatuid mälestusi. Enamasti pakub ühine tegutsemine ikka tegemislusti ja rõõmu saavutustest.

Vabatahtlik töö on Eestis alles arenev valdkond, mis areneb koos inimestega, kes on valmis oma aega teiste jaoks loovutama ja abivajajatega, kes julgevad enda vajadusest teada anda. Eestis tegutseb hulgaliselt huvitavaid organisatsioone ja mitmeid  veebilehti, mille eesmärk on viia kokku abistajaid ja abivajajaid.  Leia endale sobivaim osalemise viis!

Kasulikud lingid:

Rajaleidja www.rajaleidja.ee

Europassikeskus www.europassikeskus.ee 

Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus www.vabatahtlikud.ee

Sinanoored www.sinanoored.ee

Maakondlikud arenduskeskused www.eas.ee

Toeta portaal www.toeta.ee

Heateo Sihtasutus www.heategu.ee

Osalusveeb www.osale.ee

EstYes www.estyes.ee

Verekeskus www.verekeskus.ee

Siseministeerium www.siseministeerium.ee

Euroopa Noorteportaal http://europa.eu/youth 

Euroopa Vabatahtlik Teenistus www.noored.ee

Välisministeerium www.vm.ee

Eesti Euroopa Liikumine www.euroopaliikumine.ee