Notice: Undefined variable: headers in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 26

Notice: Undefined variable: errorNumber in /data/samba/web/euro26/sync_books.php on line 33
Vabatahtlike töö - Euro 26

Vabatahtlike töö /

Vabatahtlik tegevus või töö on oma aja, energia või oskuste pakkumine vabast tahtest ja tasu saamata. Vabatahtlikud aitavad teisi või tegutsevad peamiselt avalikes huvides ja ühiskonna heaks. Oma pereliikmete abistamist ei loeta vabatahtlikuks tegevuseks.

Vabatahtlik tegevus võib tihti olla seltskondlik ja meelelahutuslik, kuid võib olla ka tõsine töö mõne organisatsiooni juures. Kui vanematel inimestel on palju vaba aega ning nad soovivad oma oskuste abil midagi kasulikku korda saata, siis noorte jaoks on vabatahtlik tegevus üheks võimaluseks panna ennast proovile erinevates valdkondades ning omandada väärtuslikke oskusi ja kogemusi.

Vabatahtlik töö ei asenda õppimist ega palgalist tööd. Hoolitse kindlasti selle eest, et su igapäevased põhitegevused ega isiklik elu vabatahtliku tegevuse kõrvalt soiku ei jääks. Küll võib aga vabatahtlik tegevus olla abiks õige eriala ja töökoha leidmisel. Kui oled õpingud juba lõpetanud ja tööl veel ei käi, siis aitab vabatahtlik tegevus sul ennast aktiivsena hoida ja huvitavate inimestega suhteid luua. Siiski tuleks osa oma ajast ikka pühendama palgalise töö otsimisele.

Vabatahtliku töö puhul pole esmatähtis mitte see, mida sa juba oskad teha, vaid mida sa tahad teha ja kui palju sul selleks aega on. 

Rohkem infot leiad vabatahtlike veebist Vabatahtlike värav.